705-631-9132

Türkiye de iş kadını olmak öyle sanıldığı kadar hiç kolay değil.  Daha doğrusu Türkiye de insan olmak o kadar kolay değil.  İnsan olan ne demek istediğimi gayet iyi anlar.  Bu işi ben kurduğumda sene 2007 idi.  10 sene geçti dile kolay. 11. seneye adım attık.

Bu işe başlarken bu kadar büyüyeceğimi tahmin etmemiştim.  Biraz da plansız oldu iş istedi ben verdim.  Ama fena da olmadı.  Ufak bir atölyeden, bugün ufak bir fabrikamız var.  Üretimde çalışan sayımız neredeyse 30’a dayandı.

2007 de google’a peştamal yazdığınızda bir elin parmağı kadar firma çıkardı şimdi ise binlerce.  Ve ben tüm çabalarıma rağmen şu peştamalin hatalı yazımını düzeltemedim.  Herkes hala peştemal demekte.  Halbuki doğrusu peştamal.  Bu hani bizim en kültürümüzün HERKEZ yazması gibi bir şey.  Sonra vazgeçtim yel değirmenleri ile savaşmak hiç kolay değil.  Hayır yel değirmenleri olsa işim kolay da bir güruh var karşında ve onların kafasını değiştirmek hiç kolay değil.  Sonunda bizi de kendilerine uydurdular.

Bizim işimiz peştamal ile başladı ama esas işimiz değişik kumaşlar elde etmek, esasında ben biraz da bu yazımda günah çıkartır vaziyetteyim duruma hakim olamadım, ve kendimizi gelip peştamal ile kısıtladık.  Şimdi Lalay markamız peştamal ile anılır oldu ki bu o kadar yanlış ki.  Biz kendi kumaşımızı üretip kendi ürünlerimizi kendi atölyemizde dikiyoruz.

2018’e bu yazı ile başladım.  Çok uzun zamandır yazmak istiyorum içimi dökmek istiyordum, ama kısmet bugüne imiş.

Daha yazacak çok ama çok şey var…………  hem sevindiğim hem üzüldüğüm hem içerlediğim o kadar çok şey var ki.  2018 yılında hepsini sizlerle paylaşacağım.

Ve en kısa zaman hepsini İngilizce olarak ta yayınlayacağım.

Very soon I will be translating all my articles in Turkish.

 

 

306-300-0968

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Integer odio nunc, scelerisque et porta sed, varius eu ex. Quisque sed ipsum nisl. Praesent ac velit vel orci accumsan auctor vitae et arcu. In ac pellentesque risus. Donec feugiat sapien urna, at venenatis neque condimentum ac. Nulla vulputate nulla tempor molestie venenatis. Proin sed pharetra justo. Duis vehicula efficitur faucibus. Sed mauris neque, posuere quis suscipit imperdiet, aliquet a elit. Ut porttitor tempus consequat. Nunc finibus, augue in congue interdum, massa erat tincidunt eros, eu porta sem augue in diam. Nam consectetur faucibus condimentum. Donec scelerisque quam magna, eget pulvinar leo porttitor non. Proin semper feugiat libero, ut fermentum ante pretium auctor. In ut neque tellus.